brbrGjykata e Krimeve te Renda vendosi masen e sigurise arrest me burg kete te shtune per Endrit Zelen i arrestuar dy dite me pare bashke me Endrit Qyqjan si pjese e bandes qe drejtohej nga Emiljano Shullazi br
Zela u prangos ne ambientet e dhomes se takimeve ne burgun 313 teksa priste te takonte dajen e tij Emiljano Shullazi ndersa shoku i tij Endrit Qyqja u arrestua brenda nje lokali prane institucionit te burgut Ky eshte momenti kur 2 te akuzuarit per gjobvenie lane ambientet e Gjykates teksa me heret Zela e Qyqja nuk pranuan akuzat e ngritura ndaj tyre Ne shenje revolte ata nuk pranuan edhe avokat duke detyruar trupin gjykues te caktoje nje mbrojtes kryesisht Endrit Zela dhe Endrit Qyqja akuzohen se ne bashkepunim me Emiliano Shullazin kane kercenuar dhe kane marre ish-hotel Vollgen dhe shuma te konsiderueshme parash biznesmenit Ylvi Beqja i cili se fundmi ka pranuar te bashkepunoje me drejtesine duke treguar se si eshte kercenuar dhe grabitur prej Emiliano Shullazit dhe bashkepunetoret e tij Prokuroria per Krime te Renda ka siguruar si prove materiale te gjitha trasanksionet bankare qe biznesmeni i ka derguar anetareve te bandes se Shullazitbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display
br