Me nervozizëm e ka pritur seancen gjyqesore ne gjykaten e Krimeve te Renda, Romeo Leka, autori i grabitjes se bankes dhe pengmarrjes se nje vajze, pak dite me pare ne qender te Tiranës.Me te njejten veshje si diten e pengmarrjs, Romeo Leka, qëndronte nervoz pas hekurave ne sallen e gjyqit, perballe prokurorit Adnand Xholi dhe kryesimit te gjyqtarit Gurali Brahimllari. Ai kërkoi ndeshkim per aktin e kryer duke iu kërkuar prokurorit te shmangte procedurat dhe ta conte ne qeli.

Pas këtij debati seanca vazhdoi pa mediat dhe u mbyll me dhënien e mases
se arrestit me burg pa afat, nen akuzen e grabitjes dhe pengmarrjes. Ne
sallen e gjyqit mesohet se ai ka pranuar grabitjen, ndersa ka thene se
nuk ka patur nder mend te qelloje askend, pasi arma ka qene pa plumba.Disa dite me pare, Romeo Laka, me nje pistolete grabiti 3 milion leke ne
nje prej bankave ne qender te Tiranes dhe per te shmangur ndjekjen e
policise, mori peng nje kalimtare te rastit.Denada Shkodrani


< I mëparshmi