Ish- punonjs i policis s Kors, Haxhi Qelemini, 47 vje, sht vendosur q t qndroj n qeli. Gjykata e Krimeve t rnda vendosi kshtu pas akuzave t bra ndaj Qeleminit pr trafikim t femrave pr prostitucion, e mbetur n tentativ, marrdhnie seksuale me t mitur dhe shfrytzim pr prostitucion. Ia arrestuar tre dit m par n Tiran, Qelemini tentonte t rekrutonte pr trafikim pr qllime prostitucioni jasht vendit dy vajza t mitura nga qyteti i Kors, njra 13 dhe tjetra 17 vje. Ndrkoh ai dyshohet t ket kryer marrdhnie seksuale me dy t miturat dhe se ka shfrytzuar me par pr qllime prostitucioni vajzn 17 vjeare.