Ngjarja e rende e ndodhur ne Burrel, ne oret e para te mengjesit te se enjtes, ku nje person i maskuar qelloi me arme kallashnikov mbi furgonin e linjes Shelli-Burrel, ende vazhdon te mbetet pa autor.

Burime nga policia bejne me dije se me gjithe ngritjen e postblloqeve ne hyrje dhe dalje te Burrelit, ende nuk eshte rene ne gjurmet e autorit te ketij krimi. Po sipas policise konfirmohet se jane shoqeruar per t’u marre ne pyetje si te dyshuar per autoresine e kesaj ngjarjeje edhe shtate persona te tjere deri me tani.

Nderkohe, mesohet se kane deshmuar edhe pjesetare te familjes se gruas dhe vajzes qe mbeten te plagosura si pasoje e atentatit, ne lidhje me ndonje konflikt te mundshem qe ata ose familja e tyre mund te kene pasur me ndokend. Familjaret mesohet te kene mohuar mundesine e ndonje konflikti.

Sipas policise, e vetmja linje qe duket se eshte percaktuar mbetet ajo e hakmarrjes ndaj drejtuesit te mjetit, pasi nga autori apo autoret e ketij krimi nuk eshte bere perpjekje per grabitje te personave qe udhetonin ne furgon.