Tiran (start)- Policia njoftoi sot, se kishte zbardhur emrat e autorve q kishin organizuar mbrmjen e shkuar udhtimin pr n Greqi, n zonn e Butrintit. Policia thot se drejtuesit e barks s mbytur jan identifikuar dhe po punohet pr dokumentimin e veprimeve t tyre n kt ngjarje si dhe arrestimin e tyre. Emrat e t dyshuarve pr organizimin e ktij trafiku, nuk jan pr t ditur pr shkak se hetimet vijojn ende, ndrsa nuk sht
i mundur akoma arrestimi.N deklaratn e saj, Policia e Shtetit thot se ende po vijojn krkimet pr t pr gjetjen e shtetasit Ndriim Myftari, 18 vje, lindur e banues n Bubullim, Lushnje, i cili dyshohet t ket qen s bashku me personat e tjer q do t kalonin kufirin.Pr kt shtetas po vazhdojn krkimet intensive me grupe speciale t repartit Renea n vendin ku sht mbytur varka, si dhe nga grupe t lufts kundr krimit t organizuar e Policis Kufitare n terrenin toksor pr t
t mundur gjetjen e tij-theksoi pr mediat Klodian Branko, zdhnsi i Policis s Shtetit.