veliaj-TIRANË, 25 Nëntor /ATSH- I. Vata/ -Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në kuadër të miratimit të buxhetit 2016 të bashkisë së Tiranës, ka thirrur një tryezë me përsonalitete të botës akademike për ekonominë për investimet që do të bëhën në kryeqytet.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Veliaj, nëpërmjet statusit të tij Facebook pasditen e së mërkurës, shprehet: "Buxheti2016: 1 milion qytetarë e 1 mijë km katror".

"Me profesorët e nderuar Arben Malaj, Adrian Civici, Sulo Hadëri dhe Olti Rrumbullaku për buxhetin dhe investimët në kanalizime e infrastrukturë, sigurohemi që të mos ndodhin më situata problematike. ?#?TiranaNePuneë" shkruan Veliaj. /a.ke/