pBojkoti parlamentar i opozites eshte i perkohshem dhe lidhet vetem me nismen e mazhorances qe pezulloi me nje akt normativ hyrjen ne fuqi te Ligjit per Nepunesin civil miratuar me konsensus Nenkryetari i Komisionit te Ligjeve Oerd Bylykbashi tha ne emisionin e mengjesit 7 pa 5 ne Vizion- se demokratet mbeten te hapur per dialog me shumicen e majte per te miratuar reforma te rendesishmep
pDeputeti i PD-se paralajmeroi nje fature te rende financiare per buxhetin e shtetit me prishjen e kontratave apo zhberjen e koncesioneve nga qeveria e re Z Bylykbashi qe ka mbajtur me heret detyren e shefit te kabinetit te ish-kryeministrit tha se Berisha ua pohonte gjate bisedave zyrtareve te larte te huaj se do te jepte doreheqjen nga kreu i partise nese humbte zgjedhjet e 23 qershoritp

br styleclearboth