pp
pDeputeti i Partise Demokratike Oerd Bylykbashi ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit Ilir Meta si pergjegjesit e vetem per rritjen e korrupsionit ne Shqiperip
pNisur nga raporti mbi korrupsionin te Transparency International deputeti i PD-se nuk la pa permendur votimet ne Korce ku sipas tij qeveria i bleu ato Sipas tij mes shqiptareve eshte ulur kembekryq forma me e gjere e korrupsionitp
pRama-Meta jane faktori kryesore i rritjes se korrupsionit ne Shqiperi Kur shqiptaret e shohin korrupsionin me ze dhe figure perceptimi i tyre per korrupsionin ngjit shkallet ndersa besimi i tyre per institucionet bie Nese qeveria blen votat si ne Korce mes shqiptareve eshte ulur kembekryq forma me e eger e korrupsionit korrupsioni politik qe eshte nena e te gjitha formave te korrupsionit - u shpreh Bylykbaship
pNe nje deklarate per shtyp Bylykbashi deklaroi se kryeministri i vendit i ka thene INUK-ut ti prishe ndertimet me leje dhe pa lejep
p styletext-align rightShekulli OnlineSHp

br styleclearboth