Per ti uruar fat kombetares kryeministri britanik shkeli me kembet e tij mbi barin e gjelber te parkut Saint George ku skuadra e Tre Luaneve po pergatitet per miqesoren me Perune qe do te luhet ne Wembleybr
br
Ne perfundim te seances stervitore pasi ndoqi ne aksion disa prej yjeve te Anglise David Cameron bisedoi me trajnerin Hodgson kapitenin Gerrard si dhe mesfushorin Lampard duke i uruar fat e sukses per Boterorin e Brazilitbr
br
Nga terreni i gjelber shefi i qeverise britanike vazhdoi me pas turin ne ambientet e brendshme te qendres stervitore ku u takua me stafin teknikbr
br
Mjaft i vecante ishte momenti kur Cameron u vendos me shpatulla pas murit nga nje grup femijesh te cilet e bombarduan me pyetje rreth Kupes se Botesbr
br
Pas bekimit kryeministror Hodgson dhe kombetarja angleze do te pershendeten me tifozerine ne miqesoren me Perune ne Wembley sepse ky do te jete takimi i fundit ne shtepibr
br
Para se te nise aventura ne Brazil per anglezet do te kete edhe dy takime te tjera miqesore me Ekuadorin dhe Hondurasin ne Shtetet e Bashkuara te Amerikesbr
br
Ne Kupen e Botes per kombetaren e tre luaneve sfida e pare eshte nje prove e vertete zjarri do te perballet me Italine ne Manaus me 14 qershorbr
br


lang enUS

p idlast