Kapiteni i Sunderlandit, Lorik Cana ka thn se sht i gatshm pr t luajtur n pozitn e qendrmbrojtsit n ndeshjen e radhs q ekipi i tij e luan n shtpi ndaj Portsmuthit t shtunn.Menaxheri i Sunderlandit, Stave Bruce, pr ndeshjen e radhs nuk do t mund t llogarit n shum lojtar t repartit defanziv, me rast Cana pritet t jet nj zgjedhje e rndsishme pr t.Anton Ferdinand nuk do t mund t luaj pr nj muaj shkaku i nj lndimi, ndrkoh q nga nj dmtim po vuan edhe John Mensah. Kurse Bardsley Phil dhe Kieran Richardson nuk do t mund t paraqiten n ndeshjen e radhs shkaku i kartonve, derisa gjasat pr t luajtur George McCartney jan 50-50.Prandaj prej t gjith lojtarve t repartit t mbrojtjes, Bruce n dispozicion aktualisht i ka vetm tre lojtar: Nyron Nosworthy, Paulo Da Silva dhe Michael Turner. Andaj nevojitet ndihma e Cans.Gjja m e rndsishme sht ekipi. Prandaj nse m duhet t luaj n kt pozit, un jam i gatshm dhe do t jap maksimumin nga vetja ime, ka deklaruar reprezentuesi shqiptar pr ueb faqen zyrtare t klubit.Ky nuk sht ndonj problem pr mua. Un kam shum prvoj n kt aspekt, sepse n kt pozit kam luajtur shum her e vemas me ekipin tim kombtar, ka shtuar ai.Cana ka thn se ekipi i tij duhet ta jap maksimumin pr t fituar n dy ndeshjet e radhs q Sunderland do ti zhvilloj n shtpi: t shtunn ndaj Portsmuthit, kurse n mesjavn e ardhshme kundr Aston Villas.Ne kemi shum lojtar t lnduar dhe t pezulluar, dhe ky fakt sht nj problem i madh pr ne. Por, nj gj sht e rndsishme se lojtart t cilt do t luajn, duhet ta japin maksimumin. Ndeshja e s shtuns, por edhe ajo ndaj Aston Vills, sht shum, shum e rndsishme pr ne. N t dyja kto ndeshje duhet t fitojm n shtpi, sepse kemi humbur n dy ndeshjet e fundit, ka prfunduar Lorik Cana.