Ditve t kaluara, ishte prhapur lajmi pr nj shkmbim t mesfushorve ndrmjet Manchester United e Tottenham. Michael Carrick, nga Djajt e Kuq, do t shkonte tek ekipi londinez, n shkmbim t kroatit Luka Modric.Mirpo, sipas t prditshmes angleze, Daily Mail, vet 28 vjeari, e ka hedhur posht kt mundsi. Manchester sht maksimumi q mund ta arrij nj futbollist. Jam i lumtur ktu dhe nuk mendoj t largohem, tha Carrick.