Kanë përfunduar provat zyrtare për Çmimin e Madh të Gjermanisë në Formula 1, në të cilën pole position i takoj Nico Rosberg.
Gjermani Rosberg ia doli të tregohet zot shtëpie në pistën e Hoffenhemit, duke lënë pas ngasësit e Williams, Valtteri Bottas dhe Felipe Massa.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Nga pozita e gjashtë do të niset Sebastian Vettel me Red Bullin e tij, ndërsa Fernado Alonso me Ferrarin nga pozita e shtatë.
E pothuajse Kretë nga fundi, në Grand Prixin gjermanë, do të niset anglezi Lewis Hamiliton, i cili do të niset nga pozita e 15-të.
Gara për Çmimin e Madh të Gjermanisë zhvillohet nesër nga ora 14:00./Indeksonline/