Portieri i Chelseas, Petr Cech ka pranuar se ishte i befasuar me reagimin e tifozve t klubit pas barazimit me Evertonin.Gjiganti londinez barazoi 3-3 me Evertonin n Stamford Bridge, q nnkuptoi se kryesuesi i Premierligs ka fituar vetm nj pik nga dy ndeshjet e fundit dhe tifozt n shtpi kan shprehur zemrimin e tyre duke i vrshllyer n fush.Por, pavarsisht barazimit t shtunn, Cech ishte i befasuar me reagimin e tifozve t klubit. Isha i befasuar t dgjoja vrshllima nga tifozt sepse ky ishte barazimi yn i par n shtpi gjat ktij sezoni n Premierlig.Shikoni ndeshjet q i kemi zhvilluar ktu n lig, n Lign e Kampionve dhe Carling Cup dhe do t shihni sa takime i kemi prfunduar pa pranuar gol dhe sa gola kemi shnuar. Kemi mposhtur Manchester United, Liverpoolin dhe Tottenhamin ktu pa pranuar asnj gol. Andaj sigurisht se isha i habitur kur dgjova reagimin e tifozve. I befasuar sepse nuk i kuptoja, tha Cech pr tabloidin anglez The Sun.