Real Madrid – Atletico Madrid do të jetë finalja e Champions League.


Madrilenët arritën të fitonin me rezultatin 1-0 përballë Manchester City falë një goli të shënuar nga Gareth Bale. Ndeshja e parë mes dy ekipeve kishte përfunduar me rezultatin 0-0.


Real dhe Atletico u ndeshën në finale mes tyre edhe para dy vitesh bdeshje e cila u fitua nga madrilenët.