brbrEdhe pse kualifikimi eshte ne loje askush nuk mund ta mendonte qe Bayern ndodhet ne nje situate kaq te veshtire Sonte ne mbremje bavarezet e Pep Guardioles presin ne shtepi Porton ne ndeshjen e kthimit per cerekfinalet e Champions League ndersa kerkojne te permbysin shifrat 1-3 te takimit te pare ne do Dragao per te vazhduar aventuren ne turneun evropian Gjermaneve ju duhet dy gola per te prekur gjysmefinalet por edhe te mos pesojne pasi ne te kundert gjithcka komplikohet Pritet nje prove force per Bajernin per te shuar imazhin e keq qe dha ne Portugali sidomos prapavija Nga ana tjeter edhe skuadra e Lopetegui e di mjaft mire se nje ndeshje e luajtur ne Alianz Arena do te jete katastrofike sidomos pa te shkualifikuarit Danilo dhe Alex Ssandro dhe te demtuarin Tello Nga mungesat e shumta te Bajernit shpresa me e madhe eshte te nje rikthim i mundshem i Arjen Roben Nderkohe ne takimin tjeter Barcelones i duhet vetem te mbroje rezultatin e takimit te pare ndersa Paris Saint Germain kerkon mrekulline Francezet u munden ne ndeshjen e pare ne Park De Princ 1-3 por ne 90 minutat e dyta atyre ju bashkohen Ibrahimovic dhe Verrati Pikerisht nga suedezi shpesh here ne hije ne moment decisive kerkohet te udheheq skuadren drejt surprizesbrbr
br