Nga Express me 12 dhjetor 2010 ne ora 1226

Carlo Ancelotti ka konfirmuar se do te kete para ne dispozicion per te shpenzuar ne futbolliste te rinj pas hapjes se afatit kalimtar ne janar. Ancelotti ka insistuar se ka perkrahjen e pronarit te klubit Roman Abramovich pavaresisht serise se rezultateve negative.Strategu italian ka theksuar se Abramovich eshte i gatshem te financoje perforcime ne janar nese ata kane nevoje per blerje te reja. Opsionet e Ancelottit jane zbehur kete sezon per shkak te lendimeve te futbollisteve si Frank Lampard Alex Jose Bosingwa dhe Yossi Benayoun te cilet nuk do te jete ne dispozicion as per perballjen me rivalin londinez Tottenhamin.Chelsea do te mundohet te ringjalle sezonin e vet ne White Hart Lanet te dielen pasi ka fituar vetem dy pike nga kater ndeshjet e fundit ne Premierlige por Ancelotti e di se se shpejti mund te sjelle fytyra te reja.147Kam biseduar me pronarin pas ndeshjes te merkuren rreth asaj se cka mund te bejme ne janar. Nese mund te permiresojme ekipin tone ne janar do ta bejme kete. Pronari eshte ne dispozicion per te financuar blerje te reja. Por tani nuk eshte koha te mendojme per to ne duhet te luajme keta futbolliste kunder Tottenhamit148 tha Ancelotti per Sky Sports.Qendra e mbrojtjes eshte identifikuar si fusha qe ka nevoje per permiresime dhe David Luiz i Benficas dhe Gary Hill nga Bolton spekulohet me transferim ne Stamford Bridge.