Sokol Cikalleshi dhe Gjergji Muzaka jane dy lojtaret qe pritet te vishen bardhekuq per pjesen tjeter te mbetur te sezonit. Lajmi behet i ditur nga burime prane presidences korcare. Sipas informacioneve qe te dy lojtaret mund te vijne ne forme huazimi te Skenderbeu pasi ata jane ne kontrate me klubet e tyre Besa dhe Dinamo. Por nese per Cikalleshin behet i sigurt kalimi drejt Korces per Muzaken drejtuesit e klubit jane ende ne bisedime. Thuhet se parimisht eshte rene dakord per kushtet e kontrates dhe pritet qe mesfushori i Kombetares Shqiptare te kaloje te Korca perderi ne fund te ketij sezoni. Te njejtat burime i kane bere te ditur gazetes se ne fokus te merkatos qe do te mbyllet brenda dates 31 janar do te jene dhe te pakten dy lojtare te huaj te cilet do te mberrijne se shpejti ne klubin korcar.