pCikloni Kleopatra mesohet se do te preke edhe Shqiperine ne oret e ardhshme Lajmi eshte bere publik nga agjencia e parashikimit te motit Meteoalb dhe sipas tyre shirat dhe stuhite e forta te eres do te jene te nje shkalle me te ulet p
pSipas Meteoalb tornado ujore ose sic njihen ndryshe waterspouts jane shume prane brigjeve jugperendimore te Shqiperise Sipas tyre bishti i ciklonit do te preke nje pjese te vendit tone por nuk pritet qe te kete shume problemep
pNderkaq ky ciklon qe do te preke Shqiperine qe nga oret e para te dites se sotme ka prekur Italine duke sjelle edhe pasoja te renda pasi deri me tani kane gjetur vdekjen 17 persona Nderkaq demet materiale jane te medha dhe eshte shpallur gjendja e emergjences ne Sardenja Shqiptarjacomp

br styleclearboth