Pas nenshkrimit me sulmuesin Ronaldo, skuadra pauliste mendon per nje tjeter emer te madh.

Corinthians mendon te ndertoje nje skuader te madhe per sezonin e ardhshem.

Behet fjale per ish mesfushorin e Interit, Juan Sebastian Veron. Sipas burimeve mediatike ne vend, palet kane nisur bisedimet dhe shume shpejt mund te arrihet ne nje kompromis. Bisedimet i udheheq drejtori teknik i Corinthias, Antonio Carlos Zago, ish mbrojtes i Romes ne Serie A.

33 vjecari Veron luan me Estudiantes ne Argjentine pas eksperiencave me Sampdoria-n, Parma-n, Lazio-n, Manchester United, Chelsea dhe Inter.AC_FL_RunContent( 'codebase','http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=9,0,28,0','width','580','height','99','src','flash/banner','quality','high','pluginspage','http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash','movie','flash/banner' ); //end AC code