var fbShare url httpvizionplusalcristiano-ronaldo-rremben-topin-e-artesize smallp styletext-align justifyYlli i Realit te Madridit Cristiano Ronaldo eshte shpallur fitues i topit te arte duke rrembyer kete cmim prestigjioz per te katerten here 31-vjecari portugez la pas rivalin e tij qe luan per Barcelonen Lionel Messi ndersa Antuan Griezmann francezi qe luan per Atleticon e Madridit u rendit i treti Tashme Ronaldo e ka ngushtuar diferencen me Messin persa i perket fitimit te ketij trofeu pasi argjentinasi e ka siguruar 5 here kete cmim Ronaldo nuk mori dot pjese ne ceremonine ku do ti dorezohej cmimi ne Paris pasi ndodhej ne Japoni per boterorin e klubeve Por ne nje interviste te regjistruar ai tha se ishte krenar dhe shume i lumtur per cmimin ndersa falenderoi ata qe e votuan Ronaldo ndihmoi skuadren e tij te fitonte Champions League sezonin e kaluar dhe kombetaren e tij portugaliane qe fitoi ne finalen e Euro 2016brbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br