Trajneri i Shkumbinit, Përparim Daiu, mund të konsiderohet si një “vrasës” i Dinamos.Statistikat i japin të drejtë kavajasit.Në pesë ndeshje kundër Dinamos, përfshirë dhe katër takimet gjatë sezonit të kaluar, ai ka arritur t’i fitojë të pesta.Kështu, me Përparim Daiun në bankinë,  Shkumbini fitoi 4-0 me Dinamon, në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të sezonit të kaluar.Në javën e 30-të fitoi po 1-0.Në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, Shkumbini fitoi 2-1 në Peqin dhe 1-0 në Tiranë, sërish duke pasur Përparim Daiun në bankinë.Edhe gjatë këtij sezoni, Përparim Daiu fitoi 1-0 ndaj Dinamos, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Superligës.Një tjetër leksion i hidhur i trajnerit të Shkumbinit ndaj kampionëve në fuqi e për më tepër argjentinasit Luis Manuel Blanko.Kujtojmë, se në fitoren 1-0 të Dinamos gjatë fazës së parë në stolin e peqinasve ishte Agim Canaj.


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Marte, 21 Dhjetor 2010