Anëtari i kryesisë së Vetëvendojes, Dardan Sejdiu, thotë se Partia Demokratike e Kosovës, do të duhet të lëshojë rrugë. Sipas tij, PDK-ja duhet të dalë në opozitë, pasiqë sipas tij, kjo parti po tenton të bëjë uzurpim institucional.
Postimi i plotë I Sejdiut në facebook

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


PDK do nderonte elektoratin e vet duke dal ne opozite, cdo gje tjeter eshte vazhdim i mendesise uzurpuese e cila e ka sjelle ate dhe Kosoven ne kete derexhe.

Hajnia industriale e votave tani me po duket asgje karshi uzurpimit institucional qe po tenton ta beje ky subjekt.

Boll ma./Indeksonline/