Në pronari lokali në zonën e Sukthit në Durrës është gjobitur me shumën e 1 mln lekëve të rinj pasi ka organizuar dasmë në lokalin e tij pas zbatuar masat e sigurisë kundër koronavirusit.


DASMAT-NE-KOSOVE
ilustrim

Policia lokale bën me dije se kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientin e këtij lokali.


Njoftimi:


Organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim me protokollet e sigurisë, procedohet penalisht dhe gjobitet nga ISHSH-ja pronari i lokalit.


Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve për zbatimin e protokolleve të sigurisë nga subjektet e ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, proceduan penalisht shtetasin:


E. K., 39 vjeç, banues në Sukth, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë se në lokalin në pronësi të tij kishte organizuar dasmë, duke mos respektuar distancimin fizik ndërmjet personave, si dhe kishte prishur rendin dhe qetësinë publike me zhurmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës.


Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientin e këtij lokali.


Ndërsa ISHSH-ja vendosi masë administrative 1.000.000 lekë, për këtë subjekt.