Sulmuesi i Atleticos se Madridit David Villa eshte gati te nenshkruaje nje kontrate 3-vjecare me New York City per tu transferuar drejt SHBA kete vere citon Supersportbr
br
Stacioni radiofonik Cadena Cope beri te ditur se klubi amerikan qe eshte nen pronesine e perbashket te Manchester City dhe New York Yankees i ka ofruar 32-vjecarit nje kontrate te majmebr
br
Sipas Cadena Cope kontrata aktuale e David Villas me kampionet e La Ligas skadon ne 30 Qershor edhe pse futbollisti i kombetares spanjolle ka opsionin per te rinovuar edhe per nje vit ai do ta harroje kete mundesi pasi deshiron transferimin ne SHBAbr
br
Lajmet per largimin e Villas nga Madridi vijne pasi braziliani David Ribas i dha lamtumiren zyrtare Atleticos per tu bashkuar me Fenerbahcebr
br
Diego i dergoi nje mesazh lamtumire klubit dhe fansave te tij duke nenvizuar se do te vazhdoje ti kete Rojiblancos pergjithmone ne zemerbr
br
David u bashkua me Atleticon ne forme huazimi ne dimer por deshtoi per te bere impaktin qe pritej fillimishtbr
br
Gjithsesi edhe pse nuk arriti te siguronte fanellen e titullarit te rregullt ai shenoi nje nga golat me te rendesishem te sezonit ne Camp Nou qe e coi Atleticon ne gjysmefinalet e Champions League duke kaluar ne cerekfinale Barcelonenbr
br


lang enUS

p idlast