0
brbr

SSSAbrASS
brbrKryeministri turk Ahmet Davutollu tha se Ankaraja do te bashkepunoje me Rusine dhe aleatet per te ulur tensionet Ne nje shkrim ne gazeten britanike Times Davutollu tha se perparesia eshte lufta kunder Shtetit Islamik megjithese sic tha ai do te vazhdojme te mbrojme sovranitetin e territorit tonebrbr
brbrTensionet pershkallezuan mes Ankarase dhe Moskes pas rrezimit te avionit ushtarak rus Palet kane fakte te kunderta per ngjarjen si pasoje e te ciles Rusia po ndermerr sanksione ekonomike kunder Turqisebrbr
brbrTv Klanbrbr