0
brbr

SSSAbrASS
brbrGianni De Biasi vijon te befasoje me vleresimet ne sondazhet e ndryshme fale kualifikimit te Shqiperise ne Europianbrbr
brbrTrajneri i Kombetares eshte perfshire ne grupin e trajnereve me te mire te botes nga Federata Nderkombetare e Historise dhe Stastistikes ne Futbollbrbr
brbrDe Biasi mori 23 pike ne kete gare duke u renditur i gjashti per te lene pas nje emer te madh si Del Bosque trajneri kampion i Europes ne fuqi me Spanjen apo Martino i Argjentinesbrbr
brbrVleresimi behet nga specialiste nga pese kontinentebrbr
brbrFituesi per 2015 eshte Jorge Sampaoli trajneri i Kilit i cili vitin e kaluar triumfoi ne Copa Americabrbr
brbrPo ky institut publikoi edhe renditjen e skuadrave boterorebrbr
brbrSkenderbeu ndodhet ne vendin e 108 ne klasifikimin e klubeve duke ngjitur 261 pozicione duke kaluar kundershtarin e fazes se grupeve ne Europa Legaue Lokomotiv Moskva apo ekipin pjesemarres ne Champions League Malmobrbr
brbrKjo renditje percaktohet nga ecuria e ekipeve ne aktivitetet kombetare dhe nderkombetare ku ne krye eshte Barcelonabrbr
brbrTv Klanbrbr