brbrIncidenti ne Elbasan Arena gjate ndeshjes Elbasani-Tirana e vlefshme per superligen shqiptare nuk ka kaluar pa denime Komisioni i Disiplines vendosi nje sere masash per te dy ekipet dhe tifozerite perkatese te perfshira ne incident Keshtu ekipi i Elbasanit denohet me 6 ndeshje pa tifoze ne ndeshje e ardhshme qe do te zhvillohen ne Elbasan Arena si edhe 200 mije lek gjobe Ekipi i Tiranes ndeshkohet gjithashtu me 6 ndeshje pa tifozerine e saj ne ndeshjet qe do te zhvilloje jashte fushe si edhe 200 mije lek gjobe Nderkohe te dy skuadrat detyrohen te zhdemtojne demet e shkaktuara ne secilin sektor perkates te tifozerive sipas raportit te publikuar nga administrata e stadiumit Pjese e ndeshkimit ka qene edhe mbrojtesi qendror i Elbasanit Xhulio Jaupi per gjeste provokuese ndaj tifozeve kundershtare Ai do te mungoje dy ndeshjet e radhes te kampionatit Gjate ndeshjes Elbasani 8211 Tirana te luajtur te dielen ne Elbasan Arena pati perleshje mes tifozerive duke shkaktuar deme te konsiderueshme te stolave dhe telave te sistemit te reklamavebrbr
br