Më poshtë po japim rezultatet përfundimtare për 10 qarqe, dhe ato të deritanishme për Qarkun e Fierit dhe të Lezhës, që presin akoma edhe numërimin e 9 kutive të fundit, 6 në Lezhë e 3 në Fier, mund të sjellin edhe ndonjë ndryshim në rezultatet përfundimtare.

QARKU SHKODËR: 11 DEPUTETË
PD - 7 DEPUTETË
JOZEFINA TOPALLI
ASTRIT BUSHATI
ARENCA TRASHANI
GËZIM DIBRA
GJOK ULDEDAJ
PAULIN STERKAJ
NDUE PALUCA

PS- 4 DEPUTETË
ILIR BEQJA
TOM DOSHI
NDUE KOLA
ASTRIT BECI

QARKU KUKËS: 4 DEPUTETË
PD - 3 DEPUTETË
FLAMUR NOKA
BESNIK DUSHA
FATOS HOXHA

PS - 1 DEPUTET
ASLLAN DOGJANI

QARKU DIBËR: 6 DEPUTETË
PD - 4 DEPUTETË
JEMIN GJANA
SHEREFEDIN SHEHU
ENDRI HOXHA
SELAMI XHEPA

PS - 2 DEPUTETË
SADRI ABAZI
QEMAL MINXHOZI
    
QARKU LEZHË: 7 DEPUTETË
PD - 4 DEPUTETË
EDI PALOKA
MARK MARKU
PAULINA HOTI
GJOK VUKSANI

PS - 3 DEPUTETË
GJOK JAKU
GJOVALIN KADELI
ARMANDO PRENGA

QARKU DURRËS: 13 DEPUTETË
PD - 7 DEPUTETË
FERDINAND XHAFERRI
ALBANA VOKSHI
GAZMEND OKETA
YLLI LAMA
OSMAN METALLA
EDUARD HALIMI
IGLI CARA

PS- 5 DEPUTETË
BLENDI KLOSI
RUDINA SESERI
HAZIR GASHI
GAZMIR BIZHGA
KLODIANA SPAHIU

LSI - 1 DEPUTET
LEFTER KOKA

QARKU TIRANË: 32 DEPUTETË
PD - 15 DEPUTETË
SALI BERISHA
ALDO BUMCI
RAJMONDA BULKU
BUJAR NISHANI
MAJLINDA BREGU
GERT BOGDANI
GENT STRAZIMIRI
FLORIAN MIMA
ILIR RUSMALI
MYQEREM TAFAI
LUAN SKUQI
DRITAN SHEHU
VIKTOR GUMI
ARBEN IMAMI
LAJLA PËRNASKA

PS - 15 DEPUTETË
VASILIKA HYSI
BESNIK BARAJ
KASTRIOT ISLAMI
SAIMIR TAHIRI
FATMIR XHAFAJ
ANDIS HARASANI
DITMIR BUSHATI
EGLANTINA GJERMENI
NAMIK DOKLE
ENKELEJDA SHKRELI
EDUARD SHALSI
XHEMAL QEFALIA
DASHAMIR PEZA
ILIR GJONI
ARTAN GAÇI

LSI - 1 DEPUTET
ILIR META

PR - 1 DEPUTET
FATMIR MEDIU

QARKU ELBASAN: 14 DEPUTETË
PD - 7 DEPUTETË
LULZIM BASHA
ARDIAN TURKU
ADRIANA GJONI
RRAHIM COTA
DASHNOR SULA
LUCIANO BOCI
ZYHBI HIDA

PS - 7 DEPUTETË
VALENTINA LESKAJ
ILIR BEJTJA
SHEGUSH LIGORI
TAULANT BALLA
DAMIAN GJIKNURI
AGIM LEKA
SKËNDER HASA

QARKU FIER: 16 DEPUTETË
Kanë mbetur edhe 3 kuti për t’u numëruar. PD pretendon për mandatin e shtatë, por gjasat janë se do të ndahen 9-6 në favor të PS. gjithsesi fjalën e fundit e ka KQZ.

PD - 6 DEPUTETË
SOKOL OLLDASHI
ILIR BANO
MESILA DODA
ENKELEJD ALIBEAJ
FATOS BEJA
ENO BOZDO

PS -  9 (?) DEPUTETË
GRAMOZ RUÇI
ERMELINDA MEKSI
ALBERT ÇAÇI
FATOS TUSHE
ARMANDO SUBASHI
BASHKIM FINO
ERVIN KOÇI
ARBEN ÇUKO
PIRO LUTAJ (?)

LSI - 1 DEPUTET
DRITAN PRIFTI

QARKU BERAT: 8 DEPUTETË
PD - 3 DEPUTETË
GENC POLLO
M.XHEKA
LEFTER MALIQI

PS - 4 DEPUTETË
ERION BRACE
FIDEL YLLI
ERMONELA VELAJ
MARKO BELLO

LSI - 1 DEPUTET
NASIP NAÇO

QARKU VLORË: 12 DEPUTETË
PD - 4 DEPUTETË
ASTRIT PATOZI
ARDIAN KOLLOZI
LEONARD DEMI
KRESHNIK CIPI

PS - 6 DEPUTETË
ARBEN ISARAJ
LUIZA XHUVANI
ARBEN MALAJ
SHPETIM IDRIZI
ELTAR DEDA
FATMIR TOÇI

PBDNJ -  1 DEPUTETË
VANGJEL DULE

PDI - 1 DEPUTET
DASHAMIR TAHIRI

QARKU GJIROKASTËR: 5 DEPUTETË
PD - 2 DEPUTETË
GENC RULI
SPIRO KSERA

PS - 3 DEPUTETË
ARTA DADE
VANGJEL TAVO
ETHEM RUKA

QARKU KORÇË: 12 DEPUTETË
PD - 6 DEPUTETË
RIDVAN BODE
GJERGJI PAPA
LEDINA PAJOLLI
EDMOND SPAHO
FATBARDH KADILLI
ISMAIL HOXHA

PS - 6 DEPUTETË
BEN BLUSHI
PANDELI MAJKO
MIMI KODHELI
ALFRED DALIPI
ARBEN AHMETAJ
OLTA XHACKA


PARTITË NË RANG KOMBËTAR
PD-   68 MANDATE
PS-  65 MANDATE
LSI-  4 MANDATE
PR- 1 MANDAT
PBDNJ -     1 MANDAT
PDI-  1 MANDAT

KOALICIONET NË RANG KOMBËTAR
ALEANCA PËR NDRYSHIM (PD) – 70 MANDATE
BASHKIMI PËR NDRYSHIM (PS) – 66 MANDATE
ALEANCA SOCIALISTE PËR INTEGRIM (LSI) -  4 MANDATE

///start///