Dashamir Tahiri, deputeti i PDU-s, ka dhuruar pagn E vitit t tij t par si deputet pr nj familje n nevoj n fshatin Ceprat t rrethit t Vlors. Deputeti Tahiri i dhuroi ksaj familjeje q banonte n kushte t mjerueshme, nj shtpi t re. Ai theksoi se ishte i lumtur q mundi t ndihmonte sadopak familjen Kaso 5 antarshe, e cila prej shum vitesh ka qen e mbytur nga hallet e problemet dhe smundjet. “Do t dshiroja t ndihmoja sa m shum persona n nevoj, - theksoi deputeti, - ndaj edhe pr kt i bj thirrje t gjith komunitetit t bashkohemi dhe t ndihmojm njri-tjetrin”, - tha z. Tahiri. N kt nism, z. Tahiri ka ndrmarr edhe lobimin me qeverin pr t shtruar rrugn e ktij fshati t varfr 20 minuta larg Vlors, s shpejti do t filloj edhe rikonstruksioni i rrugs kryesore t fshatit. “Ftoj t gjith biznesment dhe do njeri q ka mundsi t’i gjendemi pran do njeriu n nevoj dhe gjithashtu u krkoj t gjitha autoriteteve prkatse t nxitojn me marrjen e masave pr nxjerrjen e njerzve nga varfria sepse jan shum familje sot q nuk presin dot m asnj dit tjetr”, - deklaroi ai.