Nga Rod Stewart te Beckham, çiftet që thanë po edhe njëherë


Kohët e fundit, Salma Hayek ripërtëriu zotimet e martesës me Francois-Henry Pinault. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe Beyoncé dhe Jay Z, Alec dhe Hilaria Baldëin në mes të festave të çmendura dhe shuam intime.


Salma Hayek dhe Francois-Henry Pinault


Ata ishin të dy me pushime në Bora Bora. Përveçse në vend të një qendre Ëellness, Salma Hayek në plazh rinovoi dhe zotimet e saj me François-Henry Pinault, i cili kishte organizuar fshehtas ceremoninë. Aktorja meksikane ndau pastaj fotot e dasmës në Instagram, duke përfshirë ato të certifikatës së dytë të dasmës.


Tori Spelling dhe Dean McDermott


Katër vjet pas martesës së saj të parë në Fixhi në vitin 2006, Tori Spelling dhe i shoqi Dean McDermott thanë po përsëri gjatë një ceremoni private në një vilë në Beverly Hills. Ditë e bukur për tu rimartuar,  shkroi Spelled në mëngjesin e dasmës së dytë.


Alec dhe Hilaria Baldwin


Në qershor të vitit të kaluar, çifti vendosi të festonte përvjetorin e pestë të dasmës, duke rinovuar premtimet e tyre gjatë një ceremonie intime të hapur, së bashku me fëmijët dhe miqtë e tyre më të afërt.


Rod Stewart dhe Penny Lancaster


A ka mënyrë më të mirë për të festuar 10-vjetorin e martesës sesa duke rinovuar premtimet e martesës? Kështu, në korrik të 2017-ës këngëtarja dhe bashkëshortja i saj premtuan sërish në shtëpinë e tyre në Essex, Angli. Penny është e gjithë bota ime, pranoi Stewart te revista Hello, e cila kishte ekskluzivitetin e ceremonisë.


Viola Davis dhe Julius Tennon


Të martuar që nga viti 2003, të dy aktorët janë betuar për dashuri të përjetshme përsëri në Ditën e Shën Valentinit në vitin 2016. Davis, protagonist e serialit Rregullat e krimit të përsosur ka dashur që ta ndajë këtë lajm të bukur me fansat e saj, duke shoqëruar fotografinë me një citim nga John Updike: Ne jemi më të gjallë kur jemi të dashuruar.


Beyoncé dhe Jay Z


Pavarësisht thashethemeve se ata ishin gati për tu ndarë dhe që u shkaktuan nga video e grindjes në ashensor midis Jay Z dhe kunatit të saj Solange, në vitin 2014 Beyoncé dhe bashkëshorti i saj vendosën që të rinovojnë dhuratat e martesës, të shpallura për herë të parë në 2008 : rasti ishte një festë familjare në Korsikë, e cila përkoi me 33-vjetorin e këngëtarit.


Sharon dhe Ozzy Osbourne


Pas një ndërprerjeje të shkurtër të marrëdhënies së tyre, vitin e kaluar, me rastin e Ditës së Nënës dhe rreth dy muaj pas 35-vjetorit, Sharon dhe Ozzy vendosën të rinovojnë premtimet e tyre në Las Vegas. Kjo ishte dita ime e vërtetë e dasmës për mua, i tha Ozzy Hello! – dhe pas gjithçkaje që Sharoni dhe unë kemi kaluar, sinqerisht më duket një fillim i ri.


Matt Damon dhe Luciana Barroso


Në vitin 2005 ata thanë po të përbashkët për t’u shpëtuar paparacëve, por në vitin 2013 aktori dhe gruaja e tij dëshironin të rinovonin premtimet e tyre në ishullin e Shën Lucisë në Karaibe përballë 50 njerëzve, duke përfshirë katër vajzat dhe miqtë Ben Affleck dhe Jennifer Garner (në atë kohë ende të martuar).


Eddie Cibrian dhe LeAnn Rimes


Për të festuar përvjetorin e tyre të parë të dasmës, në vitin 2012, Eddie dhe LeAnn rinovuan zotimet e tyre të dasmave dhe ishte vetë këngëtarja që trillonte lajmin duke falenderuar aktorin për vitin e madh të kaluar së bashku.


David dhe Victoria Beckham


18 vjet pas martesës së parë, e festuar në stilin e madh në vitin 1999, në vitin 2017, Davidi dhe Victoria Beckham dëshironin të bënin sërish premtimet, vetëm se në këtë rast ata preferonin një ceremoni më intime në vilën e tyre, para katër fëmijëve dhe pa zhurmë dhe paparacët e herës së parë. Kishte vetëm gjashtë vetë në shtëpi, zbuloi ish-kampioni në një intervistë me BBC Radio 4.


25 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)