Dhuna ndaj arbitrave është rikthyer këtë javë sërish në futbollin shqiptar, teksa viktima ka rënë arbitri i kolegjiumit të Fierit, Alvi Paço.


Ky i fundit ishte ngarkuar të drejtojë ndeshjen derbi Përmeti-Këlcyra, ndërsa pas një 11-metërshi të akorduar për vendasit, është sulmuar dhe dhunuar në grup nga lojtarët e Këlcyrës.10 dhjetor 2017 (gazeta-Shqip.com)