Me ne fund Kim Kardashian dhe Kanye West, te fejuar ne tetorin qe kaloi, kane caktuar datën e martesës se tyre. Ja kur do behet ajo.
Është revista amerikane People ajo qe e ka bere te ditur sot lajmin. Kim Kardashian dhe Kanye West do thonë “po” me 24 maj ne kryeqytetin francez. Kjo është një ngjarje e rëndësishme për te dy, por reperi është ai qe ka marre ne dore organizimin dhe mendon se martesa e tij te jete edhe me e mrekullueshme se dasma e princit William dhe Kate Middleton-it.
Ende nuk dihet vendi i sakte ku do zhvillohet ceremonia, por sipas dëshmitareve qëndron ende ideja se gjithçka do realizohet ne pallatin e Versajës. E vetmja gjë e sigurte është se martesa do kryhet ne Paris.
Ja dhe disa informacione te tjera interesante ne lidhje me këtë martese:
- Para se te vije dita e martesës Kim-i, e fiksuar pas perfeksionit, ka vendosur te harxhoje plot 250 mije euro për t’u dukur sa me mire.
- Kim dhe Kanye do mbajnë ne koke kurora.
- Rob Kardashian është lutur nga familjarët te humbasë 30 kilogramë deri ne ditën e dasmës se te motres qe te duket mire me kostum.  


SSSA
ASS