Përkundër angazhimit të gjatë që pati dje duke dëshmuar në CAS për ndeshjen e ndërprerë Serbi – Shqipëri, kapiteni Lorik Cana, sonte nga minuta e parë do të paraqitet në fushë ndaj Juventusit.
Seanca e dëshmive të dy palëve në CAS, ka zgjatur për kohë rekorde, plot 13 orë.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Ndeshja mes Juventusit dhe Lazios, luhet sonte, duke filluar nga ora 20:45.
JUVENTUS (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Padoin, Vidal, Pirlo, Marchisio, Evra; Tevez, Matri.
Rezervistë: Storari, Rubinho, De Ceglie, Lichtsteiner, Sturaro, Marrone, Pereyra, Pepe, Morata, Coman, Llorente.
LAZIO (4-3-3): Marchetti; Basta, Cana, Mauricio, Braafheid; Cataldi, Biglia, Lulic; Felipe Anderson, Klose, Mauri.
Rezevistë: Berisha, Strakosha, Ciani, Pereirinha, Ederson, Ledesma, Onazi, Candreva, Keita, Perea.