Muzika ka sigurisht vendin e par n listn e projekteve t saj, por nuk i thot kurr jo ofertave t tjera. Anjeza Branks sapo i ka ardhur nj propozim i ri. Drejtues t revists s njohur gjermane Playboy, pasi kan par disa foto t kngtares q ka
m par, e kan plqyer dhe i kan propozuar pr t qen pjes e kopertins e veshur me bikini.Si ndihet Anjeza pas publikimit t albumit t ri, a mendon se ia ke arritur qllimit?

sht duke ecur shum mir dhe kt po e shoh n koncertet e fundjavave, kur t gjith kndojn kngt e albumit tim dhe kjo m gzon shum. Ishte nj projekt q e kisha menduar prej kohsh dhe m n fund e realizova. Jam e lumtur pr kt.Sa kng ka albumi dhe far rrymash prmban?

Prmban 9 kng jan hitet e mia dhe disa kng t reja. Muzika sht punuar nga Hila, Stine, Darko Dimitrov, Limoz Kozeli dhe Bertan Asllani. Rrymat jan RnB, kng t lehta, balada dhe RnB folk. Kjo sht rryma q m plqen dhe jam rritur.Ka pasur komente pr klipin, si sht pritur n publik?

Deri tani kam marr vlersime pozitive dhe kjo m bn t ndihem mir, m motivon pr t punuar m shum. Kjo pr artistt sht shum pozitive dhe pr m tepr q kngt e mia jan vlersuar brenda dhe jasht vendit. Shum m kan thn prse nuk kisha koreografi duke qen se un krcej bukur, por duke qen se knga ishte e thjesht kam
disa krcime t improvizuara, pr t qen vetvetja.Ke hequr dor nga festivalet apo do t ket ndonj pjesmarrje?

Jo, pasi publikova albumin dhe klipin e ri jam penduar pak q nuk mora pjes tek Knga Magjike, por mendoj se do t marr pjes n festivalin e fundvitit n TVSH me nj kng t muziks s leht, pas hers s par q mora pjes n vitin 1998.Duetet tuaja kan qen t suksesshme, ke ndonj projekt t ri?

Normalisht m plqen m shum q t kndoj solo, por nuk mund tu them jo bashkpunimeve. Sigurisht kur bhet fjal pr artist me t cilt na prshtatet vokali dhe rrymat muzikore. Do t kem dy duete t reja, por emrat le t jen surpriz, mjafton t them q jan emra t njohur t muziks shqiptare.Pjesa m e madhe e kngtareve n Shqipri jan femra, ndihesh e friksuar nga konkurrenca?

Aspak nuk ndihem e friksuar nga konkurrenca pasi tregu ka rryma t ndryshme dhe kt e vendos publiku. Mendoj q ka kngtare t mira q i vlersoj si Aurela Gae, Elvana Gjata, iljeta apo Ingrid Gjoni. Pra, kjo konkurrenc varet prball kujt, pasi t gjith kngtart vlersohen pr at q transmetojn te publiku.Prej pak kohsh jeni ndar nga i fejuari, si po e prjetoni kt moment?

Pr momentin jam shum mir me veten. Familja m qndron afr, i jam prkushtuar profesionit dhe asgjje tjetr.Si vazhdojn t jet raportet m ish t fejuarin?

Ai ka jetn e tij, un timen, ai mund ta shoh djalin kur t doj pasi sht e drejta e tij. Pr momentin nuk takohemi pasi edhe situata sht e nxeht, por n t ardhmen nuk do t kishte asgj t keqe nse do ta shihja si shok.Nuk frekuentoheni fare?

Thjesht mund t komunikojm dhe t pyesim pr njri-tjetrin se si jemi dhe kjo me plqen. Kam jetuar nj pjes t jets time me t, ndrkoh q ai sht babai i fmijs tim dhe do t doja t dgjoja pr t vetm gjra t mira.Historia jote e dashuris ka qen e komentuar n media, q nga njohja deri n ndarjen, jeni penduar?

Un nuk pendohem pr asgj. Sigurisht q ishte nj koh e bukur dhe e vlersoj, por nuk kam asnj arsye q t ndihem e penduar.Po djali e ndien mungesn e t atit?

Sigurisht q ai nuk e ndien mungesn e babait t vet, pasi pr t kujdeset jasht mase gjyshi i tij q e do jashtzakonisht. Kur t rritet, ai le t vendos pasi ather do ta kuptoj vet situatn.Jam pro martess

Nuk kam ndryshuar mendim n kt drejtim. Jam pro bashkjetess, pasi nuk sht m si dikur q dasma sht nj moment i bukur dhe kaq. Momente t tilla njeriu mund t prjetoj n do koh, si ishte pr shembull festa ime e fundit, ku u mblodhn t gjith dhe ia kaluam shum bukur. Sigurisht q nuk mund t thuash kurr-kurr, nse martesa vjen dhe e sheh t arsyeshme, mund ta pranosh.Marr nga Bluetooth