p styletext-align justifyPresidenti i Keshillit Europian Donald Tusk ka paralajmeruar se deklaratat shqetesuese te presidentit amerikan Donald Trump jane mes sfidave me te cilat perballet BE-ja Ai tha se ndryshimet ne Uashington jane pjese e kercenimeve te jashtme per unionin ku perfshihen edhe Kina Rusia dhe islami radikal Ne nje leter drejtuar 27 lidereve te vendeve te BE-se Tusk u shpreh gjithashtu se besonte qe shumica e tyre ishin dakord me te Ne fakt disa deklarata te Uashingtonit kane krijuar shqetesim ne kryeqytetet europiane Ne letren e tij perpara samitit te Maltes Tusk thote se administrata amerikane e ka vendosur BE-ne ne nje situate te veshtire madje duke vene ne pikepyetje 70 vitet e fundit te politikes se jashtme amerikanebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br