Nje e nga nje te gjithe banoret zgjohen dhe fillojne te merren me punet e tyre te mengjesit. Ermali eshte banori i vetem qe merret me pastrimin e shtepise dhe marrjen e pluhurave. Ai pastron me detaje dhomen e ndenjes ndersa Arber e Erioni lajne enet dhe merren me sistemimin e kuzhines. Pjesa tjeter shijojne kafene e mengjesit dhe nisin bisedat e tyre te para.Dritani eshte banori i vetem qe e nis diten duke bere thashetheme qe ne mengjes. Fillimisht ai flet me Liamin kunder Erionit dhe thote se ky i fundit rri kot dhe nuk e pelqen menyren se si ai rri dhe si sillet ne shtepi. Me pas Dritani shkon prane Franceskes qe ndodhet ne dhomen e ndenjes prane oxhakut te shtepise dhe fillon qe te flase kunder Grandiolen dhe Erionin. Ai thote se ata te dy nuk bejne asgje ne shtepi.Nje femer si ne moshen e saj se kam pare nje here te gatuaje gatim jo pastrim jo thote Tani per Grandiolen ndersa Franceska shton pas tij Jane me pushime. Me pas Dritani fillon qe te flase per Erionin dhe gjykon marredhenien dhe situaten e krijuar mes Erionit dhe Klaudjes. Ai gjykon si te gabuar sjelljen e Erionit dhe shprehet une kur dua dike bej gjithcka per te arritur ate thote Dritani dhe dyshon se Erioni ndjen vertete per vajzen qe jeton ne Greqi ndersa Franceska i tregon se Erioni e do me te vertete ate vajze dhe ne nje fare menyre justifikon sjelljen e Erionit. Me pas ata flasin per lojen dhe pozicionet qe kane krijuar banoret ne shtepi.