Policia e Tirans, ka arrestuar n flagranc Bledar Sheme Begu, 27-vje lindur n Gramsh dhe banues n Tiran. Arrestimi i ktij shtetasi, u b pasi pasi u kap duke shitur lnd narkotike. Pas kontrolleve n banesn e tij, policia gjeti dhe sekuestroi 4.4 gr, lnd e dyshuar narkotike e llojit heroin me gjith ambalazh, nj arm zjarri model 2003, kalibr 8 mm (mini blou), nj celular tip Nokia, si dhe shuma prej 6 100 leksh.Materialet hetimore ndaj 27-vjearit i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Tiran, pr veprn penale t Prodhimit dhe shitjes s lndve narkotike, si dhe veprn penale t mbajtjes pa leje t armve dhe municioneve luftarake.