Shkon n dy numri i viktimave t aksidentit t ndodhur n Kavaj

Nj grua ka mbetur e dmtuar rnd n nj aksident hekurudhor q ndodhi paraditen e s hns n zonn e Shkmbit t Kavajs, Golem. Treni i mallrave t linjs Durrs-Elbasan ka prplasur nj 53-vjeare kmbsore, e cila po kalonte mbi linjn e hekurt. Makinisti nuk ka mundur ta shmang prplasjen me shtetasen Gj.Milloshi, e cila sht drguar n spitalin rajonal t Durrsit n nj gjendje t rnd, ku dhe po i sht nnshtrohet ndrhyrjeve mjeksore. Burime nga spitali deklarojn se gjendja e saj vazhdon t jet kritike. Ngjarja e rnd ndodhi rreth ors 09:30 t mngjesit. Kalimet e paautorizuara mbi hekurudh vazhdojn t prodhojn aksidente t rnda, viktima dhe t gjymtuar prgjat zonave t populluara, t krijuara n dy dekadat e fundit pran linjave t hekurta.


Ndrkoh ka shkuar n dy numri i t vdekurve n aksidentin q ndodhi mbrmjen e s diels n dalje t qytetit t Kavajs. Muharrem Dedej, 25 vje, nga Kavaja, nuk ka mundur t’i shptoj vdekjes pas dmtimeve t rnda t marra gjat prplasjes s dy automjeteve, nj “Volvo” dhe nj “Golf 3” me targa t huaja. Si pasoj e prplasjes, gjeti vdekjen e menjhershme drejtuesi i automjetit “Golf”, 24-vjeari Ylber Sofia dhe u plagosn rnd 5 t tjert, njri prej t cilve gjeti vdekjen n spital gjat dits s hn. Ngjarja e rnd rrugore ndodhi n aksin Rrogozhin-Kavaj dhe n t u prfshin 2 automjete q lviznin n drejtime t kundrta dhe si pasoj e mosrespektimit t rregullave t qarkullimit rrugor, t dyja mjetet u prplasn. Bilanci i ktij aksidenti nj dit m pas rezulton me dy t vdekur dhe katr t plagosur. T gjith t prfshirt n aksident jan nga Kavaja dhe rrethinat e qytetit.
#