Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot zhdukjen e dy drejtorëve në Lezhë. Duke iu referuar postimit të qytetarit dixhital, ai shkruan se drejtori i Ujësjellësit dhe ai i Kulturës së këtij qyteti janë në burg, pasi akuzohen se kane vjedhur banesën e yllit te Realit, futbollistit të njohur Benzema.


Postimi i Berishës


Në pyetje nga qytetari i Laçit për Edvinin:


Ku janë dy narko-drejtorët që janë zhdukur?! sb


Përshëndetje zoti Berisha jam një qytetar nga Laçi. Ma pyet pak Kryeministrin, ku ndodhen dy drejtorët; një të ujësjellësit e një të kulturës?  Apo  janë në burg në Spanjë, ku akuzohen per vjedhjen e shtëpisë se Ralit të Madritit, Benzema, qyteti i Laçit eshtë pa dy drejtorë.