Një ngjarje tragjike është shënuar para pak minutash në Liqenin e Kasharit.


Dy fëmijë kanë rënë në liqen dhe është mbytur një fëmijë 12 vjeçar, ndërsa fëmija tjetër 15 vjeçar, është nxjerrë nga liqeni.


Ngjarja është shënuar rreth orës 14: 15 minuta në Mëzez. Policia thotë se priten shërbimet e  polumbarve për nxjerrjen e trupit të pajetë të 12 vjeçarit nga liqeni. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave.


Sipas hetimeve paraprake është mësuar se fëmijët kanë qenë duke luajtur në liqen pasi ka qenë pjesërisht i ngrirë.


Ora 14: 39 Informacioni paraprak i policise


Më datë 11.01.2017, rreth orës 14:15, në Mëzez, tek Liqeni i Kasharit, kanë rënë 2 fëmijë në liqen, ku është mbytur një fëmijë 12 vjeçar, ndërsa fëmija tjetër 15 vjeçar, është nxjerrë nga liqeni. Priten shërbimet e polumbarve për nxjerrjen e fëmijës nga liqeni.


Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave.


Liqeni i Fierzes

Ne foto: Liqeni i ngrire i Fierzes, Kukes


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter