Fenomeni
Shkaqet: Varfria dhe depresioni pas divorcit

Dy gra kan kryer vetvrasje dje n Fier dhe n Vlor. N Fier nj 53-vjeare nga fshati Cakran i ka dhn fund jets duke u vethelmuar mbrmjen e s diels. Sipas burimeve spitalore msohet se 53-vjearja sht paraqitur n urgjencn e spitalit rajonal Fier rreth ors 21:00 t mbrmjes, por me gjith ndihmn mjeksore Nazife Llanaj ka humbur jetn gjat orve t para t s hns. Mjeku toksikolog, Kilo Stoja, pohon pr “Shqip” se sasia e lart e lnds helmuese q ajo kishte prdorur i kishte dmtuar nj pjes t madhe t organeve tretse. Mendohet se familjart jan prpjekur fillimisht q ajo ta prballonte intoksikimin n kushtet shtpiake, por kur kan par gjendjen e rnd t saj e kan uar n spital. Policia e ka marr njoftimin pr kt rast vethelmimi nga mjekt e spitalit. Hetimi policor ka nisur pikrisht nga mjediset e spitalit ku jan marr n pyetje familjart e t vethelmuars dhe m pas policia ka udhtuar drejt shtpis s saj n Cakran. Policia ka gjetur enn ku Nazife Llanaj kishte prgatitur lndn helmuese. Ndrkoh q pr shkakun q e shtyu gruan drejt ktij vendimi policia pohon pr “Shqip” se ka qen gjendja e rnd ekonomike ajo q e ka uar gruan drejt vetvrasjes. Ndrkoh n Vlor, nj 38-vjeare i ka dhn fund jets duke u hedhur nga kati i shtat i pallatit ku banonte. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 14:00 t s hns, n nj pallat pran stacionit t trenit. Laureta Balili jetonte me prindrit dhe me vllain pas divorcit. Familjart kan shpjeguar aktin me gjendjen depresive q kishte kaluar s fundmi viktima.
#