Dy paciente e kane humbur betejen me koronavirusin ne 24 oret e fundit ne vendin tone.infektivi2Ministria e Shendetesise ka bere me dije sot se dy pacientet qe humben jeten ne Infektiv jane nga Tirana dhe nuk kane mundur te mbijetojne pavaresisht perpjekes se mjekeve per t’i shpetuar.


“Dy qytetarë nga Tirana 67 dhe 69 vjeç e kanë humbur betejën me sëmundjen në 24 orët e fundit, megjithë përpjekjet e mjekëve, të cilët po bëjnë të pamundurën në Spitalin Infektiv”- tha sot MSH, ne deklaraten per media, ku njoftoi per situaten ne 24 oret e fundit ne vend.


Ministria duke i shprehur ngushellimet familjeve per humbjen e madhe ka apeluar per shume kujdes, duke thene se shtrimet ne Infetkiv po rriten dita-dites.