Të lodhur nga maratona rraskapitëse e dyqaneve dhe qendrave tregtare? Qetësohuni: online mund të gjeni me të vërtetë diçka të veçantë.


Aventura vazhdon: po, sepse falë të Premtes së Zezë mund të vazhdojmë të lundrojmë përmes mijëra artikujve dhe të gjitha produktet janë në super ofertë, falë të premtes dhe uljeve të vitit. Nëse jeni duke kërkuar një dhuratë absolutisht origjinale apo keni bërë një listë gjërash për të blerë, saqë vetëm duke i lexuar, ju zë koka, mos u frikësoni: atëherë le të shkojmë të shikojmë gjërat e mahnitshme që ofron Amazon.com: ka për të gjithë dhe për të gjitha shijet. Shkoni që ta besoni!


Të shpenzoni pak, të gjeni diçka absolutisht origjinale dhe të keni një pamje të bukur: ky është qëllimi ynë.


E vështirë? Absolutisht që jo. Me pak fantazi dhe me një llogaritëse në duar, ja çfarë mund të gjeni në dyqanin e mrekullueshëm të së Premtes së Zezë me super zbritje.


Filxhan ose kupë të personalizuar: është e pajisur me një stilolaps të bardhë për të shkruar mesazhe pa fund, fjalë ose vizatime. Është një dhuratë që mund tua dhurojmë të dashurve tanë, fëmijëve apo prindërve, por edhe kolegëve tanë të zyrës, të cilëve mund tu lëmë një mesazh apo një numër telefoni.


Çorape sushi: për adhuruesit e kuzhinës orientale, që duan ti mbajnë skajet ngrohtë. Çfarë të zgjidhni? Mes salmonit, tonit, omëletë tamagë, melekuqes amerikane, oktapodit kafe dhe të kuqe, maki me kastravec, maki me rapa dhe maki me ton do të jetë me të vërtetë e vështirë….


Platforma me këmishë, doreza dhe kanavacë për aspirantët e kuzhinës: të dobishme dhe zbavitëse, me siguri do të vlerësohen shumë nga zotërinjtë në kuzhinë.


Ditari i udhëtimit interaktiv: një dhuratë e shkëlqyer për këdo që ka një oreks të pangopur për udhëtime. Brenda një dosjeje të bukur prezantimi ka një ditar për të planifikuar udhëtime ose për të shkruar shënime përgjatë rrugës, si dhe tetë harta miniaturë për të gërvishtur, secila me një zonë të mbuluar të ndryshme në fletë ari.


Orë vinyl: sigurisht shumë origjinale dhe cilësore kjo orë muri e realizuar me një disk të vërtetë të riciklueshëm dhe të gdhendur të vinilit.


Kit për kultivimin e bonsai: për dashamirësit e gjelbërimit dhe për zbukurimin e dhomës së ndenjes, duhet një çantë e plotë me gjithçka: tri lloje fara, gjashtë enë për rritje, gjashtë blloqe torfe, duke shënuar bimët dhe gjashtë çanta të mbyllura. Tanimë nuk mungon asgjë!


Kube akulli për shishet: nëse është uiski, konjak, rum, vodka, xhin, koktej, pije e butë apo edhe vetëm verë nuk ka rëndësi: me kubet e ripërdorshme do të ftohni pijet tuaja gradualisht. Elegant dhe të dobishëm, zotërinjtë do ti vlerësojnë me siguri.


Pëlhura e babit: për ti shprehur të gjithë dashurinë ska gjë më të mirë se ti dhurosh… një përqafim të ngrohtë. Një pëlhurë e butë, e ngrohtë dhe e lehtë, do të jetë një dhuratë me të vërtetë origjinale me shkrimin e qëndisur.


Çakmaku elektrik pa flakë: duke qenë pa flakë dhe pa gaz, ai mund të jetë jashtëzakonisht i dobishëm jo vetëm kur ikën rryma, por edhe për të ndezur një zjarr kampi, ose si ndriçim gjatë aktiviteteve në natyrë. I papërshkueshëm nga uji, është ekonomik dhe ekologjik sepse nuk ka nevojë ti zëvendësosh bateritë.


Vaj rroje: i pasur me antioksidantë, acide yndyrore dhe vitaminë E. Ky paketim me katër aroma do të vlerësohet shumë nga ata që kujdesen për lëkurën dhe pastaj do të jenë në gjendje të tregojnë një mjekër të trashë dhe të shëndetshme.


24 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)