Dimitar Berbatov nuk është më lojtar i Fulhamit. Sulmuesi bullgar është transferuar në Francë te skuadra e Monacos. Ish sulmuesi i Tottenham dhe Manchester United tani më është duke kryer testet mjekësore.


Berbatov do të jetë zëvëndësim i Falcaos që ka pësuar ditë më parë lëndim të rëndë. Mirpo Fulham e ka gjetur shpejtë zëvëndësuesin e tij. Sulmuesi fantastik grek, Kostat Mitroglou është transferi i ri i skuadrës londineze.
Sulmuesi i shumëkërkuar nga skuadra të mëdha evropiane ka arritur në Londër ku do të prezantohet si lojtar i ri i Fulham./indeksonline/