Jurgen Klopp kaqenë shumë pranë fitimit të Champions League si trajner në dy raste.


Me Borussia Dortmund në vitin 2013 u mposht në finale nga Bayern Munchen me rezultatin 2-1. Ndërsa me Liverpool këtë vit u mund nga Real Madrid me shifrat 3-1, pas dy gabimeve trashanike të portierit Karius.Tashmë, me blerjen e Alisson për të ruajtur rrjetën dhe me përforcimin e mesfushës me Keita e Fabinho (sulmi është perfekt me treshen Firmino-Mane-Salah), Klopp shpreson që më në fund të kapë majën e Evropës.


Le të zbulojmë më poshtë formacionin super të Klopp për këtë sezon.


22 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)