Jo vetëm Arda Turan ka tentuar të jetë i dhunshëm me gjyqtarët në sfidën ndaj Barcelonës. Prapaskenat tregojnë se edhe Diego Simeone e ka bërë një gjë të tillë.
Kamerat spanjolle kanë kaput një moment kur pas përfundimit të pjesës së parë, Diego Simeone e ka kapur nga mbrapa për fanele gjyqtarin kryesor të ndeshjes, Gil Manzano.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Poashtu Simeone dhe Gabi kanë qenë të dytë të përfshirë në aksidentin në tunel me Neymar pas së cilit Gabi u përjashtua me karton të kuq./Indeksonline/