Vendimi

Guvernatorit t Banks Qendrore t Kosovs, Hashim Rexhepit, iu vazhdua edhe pr dy muaj masa e paraburgimit. Kt vendim e ka marr dje nj panel prej tre gjyqtarsh, i cili udhhiqej nga nj gjykats ndrkombtar i Gjykats se Qarkut n Prishtin. Paneli e ka aprovuar krkesn e prokuroris speciale q guvernatorit t Kosovs t’i vazhdohet kjo mas e siguris. Avokati i z. Rexhepi, Ram Gashi, e ka cilsuar si t padrejt kt vendim dhe ka paralajmruar se do t paraqes ankes n Gjykatn Supreme. Hashim Rexhepi ishte arrestuar m 23 korrik t ktij viti. Ai po hetohet nga Prokuroria Speciale e Kosovs pr shkak t dyshimeve pr korrupsion dhe keqprdorim t detyrs.
#