yllka mujo teatri


Aktorja e njohur Yllka Mujo ka postuar disa rreshta të ndjerë për Teatrin Kombëtar që u shemb mesnatën e 17 majit.


Në porfilin e saj në rrjetet sociale, aktorja shkruan ndër të tjera: “Ne rrenojat e tua ti mban dashurine e madhe dhe dhimbjen time te thelle, mban dritherimat e perkushtimit dhe nderimit tim!”


POSTIMI I PLOTE


Ne nderim te dashurise!


Ti me deshe ashtu siç di te doje arti! Tek ti dhashe dhe mora fryme, dhimbje, kenge, lot , kercim, lodrova si femije, dashurova, enderrova, jetova! Me rrite, me mbajte, me perkunde kur me dhimbte zemra, ti ishe kopeshti ku jeta ishte vertete e bukur! Ne rrenojat e tua ti mban dashurine e madhe dhe dhimbjen time te thelle, mban dritherimat e perkushtimit dhe nderimit tim!

Edhe pse te lane xhveshur e zbathur, ti pate shume per te dhuruar!

Mirenjohja ime per ty nuk ka kufi!


yllka mujo teatri postim