blediNga Bledi Mane


 


Ta tha sot me ze dhe figure kryespiuni shqiptar Visho Ajazi.


Ta tha e te sfidoi hapur ne mbledhjen e komisionit parlamentar te sigurise.


E ka shkelur disa here ligjin dhe ti nuk ke bythe ta shkarkosh siç bere me kurvarin e vonuar Shukri Xhelili.


Ti mor Ed djali bere rotacion pushteti me sanitaret e spitaleve dhe jo me institucionet e sigurise kombetare gjasme per tu treguar nderkombetareve se liria institucionale nuk preket dhe ti mund te punoje edhe me njerzit e Berishes.


Pretendoje ti haje koken me te mire Vishos, Tikut, Jarit por ja ku i ke te tre perballe teje tek te sfidojne pa iu dridhur qerpiku askujt.


Berisha me keta tre spurdhjake ta largoi vemendje nga reforma ne drejtesi,ta zbehu tempin e kauzes dhe coroditi si zakonisht hallexhinj domestike dhe nderkombetare.


Ta gezosh kopilin Visho, ti gezosh dhe me qindra kopile te tjere qe te la Berisha keto 3 vjet te pushtetit tend te hardallosur e arogant.


Ti vazhdo merru me vrimen e brekeve te Shukriut nderkohe qe keta te tjeret po te bejne gropen ku duan te te fusin te gjalle!