Nga Erjon Braçe


 


Lulzim Basha paska gjetur zgjidhje;


Ka fshehur të gjithë hajdutët e qeverisë së Sali Berishës ku ai ka bërë pjesë.


I ka ndaluar të flasin, domethënë të shfaqen.


E lexova kete edhe si kerkese te nje intelektuali.


Ok, une e kuptoj qe Bode, Noka, Imami, Tafaj, Podho, Topalli, Vokshi, Bumci, Ristani, Paloka, Ruli, Mima, Strazimiri, Bozdo, Mediu, perceptohen nga njerezit si pergjegjes per shume krime ekonomike, vjedhje e grabitje, banditizem e dhune dhe, kjo ka mberritur tek Lulzim Basha.


Poooor, asnje prej ketyre nuk ka vrare (pervec Mediut)


Lulzim Basha ka vrarë!


Mu aty ku sot do flase, ka vrare kater njerez te zakonshem.


Ej, intelektual, jeta e para, pa placka behet e kthehet kur ka drejtesi.


E dyta, po degjoj nga ndonje protestues tek tuk, se po do protestoje sot per zgjedhje te lira.


Bukuri!


Por a e dini qe sot sistemi zgjedhor, rregullat e listimit te votuesve e rregullat e votimit, numerimit gjithashtu, jane ato te 2013-tes?


Atyre zgjedhjeve që PD i quajti të organizuara prej dhe, të lira e demokratike!


Tani cila do jete kenga?


Nga protestuesit: Sduam zgjedhje si ato te PD!


Nga Lulzim Basha: Sdua zgjedhjet qe bera vete!